You are currently viewing Ortopedo-traumatologo paslaugos: ką reikia žinoti?

Ortopedo-traumatologo paslaugos: ką reikia žinoti?

Kas yra ortopedas – traumatologas?

Ortopedo – traumatologo profesija jungia dvi medicinos specialybes – ortopedo ir traumatologo. Tai yra universali specialybė, kuri turi abiejų specialybių įgūdžius bei žinias. Gydytojas privalo ištirti pacientą, gydyti traumas, pasirinkti ir paskirti tinkamą gydymą, konsultavimą bei prevenciją.

Gydytojas ortopedas – traumatologas teikia skubią konsultaciją, daro tyrimus, nustato kaip gydyti pažeistas kūno vietas – kaulų bei raumenų sistemoje. Esant kaulų lūžiams atliekamas skubus rentgenas. Taip matoma tikroji kaulų traumos padėtis. Po to yra atstatomi kaulai ir taikomos visos priemonės jų gijimui. Ortopedas – traumatologas gali pakeisti sąnarius, kuomet jie yra paveikti tokios ligos kaip artrozė.

Traumatologija – kas tai?

Traumatologija – kas tai ? Traumatologija – šis terminas jau buvo žinomas antikinėje Graikijoje ir šia kalba jo reikšmė: „ žaizdos, pažeidimo mokslas“. Šiandien traumatologija yra priskiriama chirurgijai. Joje dirbantys specialistai tiria ir gydo judamojo aparato ( kaulų ir raumenų ), odos ir gleivinės pažeidimus, po traumos atsirandančias pasekmės ir ieško būdų, kurie padėtų tų pakitimų išvengti. Taip pat traumatologija susijusi su kitomis medicinos sritimis: akių traumos – oftalmologija, pilvo ertmės organų pažeidimas – abdominalinė chirurgija, krūtinės ląstos – torakalinė chirurgija.

Kokias ligas ir traumas dažniausiai tenka gydyti ortopedams – traumatologams?

Ortopedas – traumatologas gydo pacientus patyrus tokias traumas, kaip lūžiai įvairių kaulų, išnirimai, esant raiščių, sąnarių, meniskų plyšimams ar susidūrus su kitais pažeidimais. Taip pat po operacijų, skirtų traumos padariniams gydyti.

Ortopedai – traumatologai, esant įvairiems judamojo aparato pakitimams, konsultuoja, prižiūri gydymą. Kartais yra ne tik trauminės situacijos, bet ir lėtiniai susirgimai, deformacijos, kurios taip pat reikalauja gydytojo pagalbos.

Gydytojai ortopedai – traumatologai dar gydo ligas, susijusias su viršutinėmis ir apatinėmis galūnėmis, stuburo, dubens kaulų problemas. Taip pat daug įgimtų ligų. Taiko gydymą endoprotezais, kuomet reikalinga pakeisti sąnarį dėl grįžtamojo sužeidimo, o jo funkcijos kitaip atstatyti neįmanoma.

Ortopedai priima konsultacijai kūdikius bei jų tėvus: gimimo traumos, kaulų anomalijos, stuburo patologijos gydymas. Dažniausiai pasitaiko klubų sąnarių displazija, dislokacija. Kada yra nustatoma displazija, skiriamas gydymas mankštomis, specialiais pratimais arba dedamas klubų įtvaras, fiksuojantis klubų padėtį.

Ortopedas konsultuoja ir gydo vaikus, kada yra padidėjęs raumenų tonusas dėl riboto judėjimo arba kada yra pavėluotas motorinis vystymasis, taip pat vaikams pradėjus vaikščioti.

Be ortopedų – traumatologų yra ortopedai – chirurgai, kurie atlieka įvairias operacijas po traumų ir savaiminių deformacijų. Dažna problema yra žmogaus kojų padai. Jie deformuojasi nuo nepatogios avalynės. Daug dėmesio ortopedams – traumatologams tenka skirti vaikų ortopedinėms klinikinėms ligoms :

Klubo sąnario displazija;
Kreivakojystė;
Šleivapėdystė;
X ir O formos kojų deformacija;
Perteso liga;
Vaikų trauminiai pakenkimai.
Atliekami ligoniams klinikinės funkcijos būklės vertinimai bei atstatymai esantiems ortopediniams sutrikimams.

Kokias paslaugas siūlo traumatologai?

Gydytojai traumatologai atlieka ne vieną svarbią funkciją ir gydo ūmias rankų, kojų, dubens traumas, lūžius, išnirimus, patempimus, raumenų ir menisko plyšimus. Paprastai traumatologijoje gydoma tradiciniais ir neinvaziniais operacinio gydymo metodais. Gydytojas ortopedas traumatologas teikia aukščiausio lygio paslaugas, todėl pacientai gali kreiptis patyrus ūmias traumas, pavyzdžiui, rankų, kojų, dubens lūžius, sąnarių išnirimus, raumenų plyšimus ir t.t. Šios srities gydytojai atlieka labai daug paslaugų ir jų gydomų ligų sąrašas yra išties labai ilgas. Vienos dažniausių ligų, kuriomis skundžiasi pacientai – tai stuburo problemos, netaisyklinga laikysena, raiščių pažeidimai, sąnarių patempimas ar isnirimas, įvairūs lūžiai, kaulų, sąnarių deformacijos. Įprasta, kad suaugusiems, kartais neįmanoma visiškai išgydyti ortopedinių ligų, todėl naudojamas chirurginis gydymas. Ortopedinės suaugusiųjų ligos tokios: stambiųjų sąnarių endoprotezavimas, artroskopinės peties ir kelio sąnarių operacijos ir t.t. Jeigu chirurginių metodų neprireikia, tuomet taikomas reabilitacinis gydymas – įvairios procedūros, fiziniai pratimai.

Kaip užsiregistruoti konsultacijai pas ortopedą – traumatologą?

Tai griaučiausiai ir patogiausiai atlikti internetu mūsų svetainėje. Jeigu norite išsamesnės informacijos – skambinkite telefonu +370 657 73979.

Lankantis pas gydytoją konsultacijai, reikia su savimi pasiimti visas su konkrečia liga susijusius ištraukas ir išvadas, gautas ligoninėse, ambulatorinėse įstaigose. Tai padeda gydytojui gauti kuo daugiau informacijos, todėl lengviau nustatyti diagnozę ir greičiau gali paskirti tinkamą gydymą.

Pokalbio metu gydytojas su pacientu išsiaiškina skundus, atlieka apžiūrą, išnagrinėja tyrimus ir patikslina diagnozę. Taip privačiai pacientas gauna gydytojo nurodymus.