ARTRO klinika pristato PRP (trombocitais praturtinta plazma) procedūros procesą – inovatyvų ir greitą būdą spręsti sąnarių, sausgyslių ir kremzlių problemas be chirurginio įsikišimo.
Visų pirma, svarbu pabrėžti, kad procedūra, atliekama tik po gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijos. Gydymas pradedamas tik po tikslios diagnozės.
PRP procedūra trunka apie 20 minučių ir nereikalauja ypatingo pasiruošimo. Procedūros metu iš paciento venos paimamas nedidelis kraujo kiekis, kuris yra specialiai ruošiamas ir centrifuguojamas. Centrifugavimo metu atsiskiria trombocitais praturtinta plazma nuo raudonųjų kraujo kūnelių, ir gautas trombocitų koncentratas (PRP) su 5–8 kartus didesniu trombocitų kiekiu nei įprastame kraujyje.
Šis koncentratas, turintis didelį gydomąjį potencialą, tuoj pat suleidžiamas į paciento pažeistus audinius, kurie gali būti paveikti ligų, traumų ar nepalankių išorės faktorių. Norint išsaugoti maksimalų PRP injekcijos efektyvumą, procedūros metu nenaudojamas nuskausminimas. Nedidelis skausmas gali būti jaučiamas dūrio metu, priklausomai nuo dūrio vietos ir paciento skausmo slenksčio, tačiau jis yra lengvai ištveriamas.
Po injekcijos į minkštuosius audinius gali susidaryti guzelis, kuris per kelias dienas išnyksta. Kartais dūrio vietoje jaučiamas skausmingumas ar pilnumo jausmas, kurį gali palengvinti šalčio aplikacijos. Gydytojai rekomenduoja savaitę vengti didelio fizinio krūvio ir nesportuoti. Po procedūros nerekomenduojama vartoti analgetikų ir antibiotikų, kad būtų užtikrintas maksimalus PRP gydymo efektyvumas.
Procedūros dažnis priklauso nuo patologijos sudėtingumo, pažeidžiamo audinio struktūros, simptomų trukmės ir vaizdinių tyrimų rezultatų. PRP injekcijos veikimas prasideda po maždaug mėnesio ir yra ilgalaikis. Daugeliui pacientų, kuriems tenka įveikti lengvesnes patologijas, gali pakakt vienos injekcijos. Vyresnio amžiaus pacientams ar pažengusiems atvejams, gali būti rekomenduojamos 3 – 4 injekcijos kas mėnesį.
Gydytojai pabrėžia, kad prieš atliekant PRP injekcijas svarbu tiksliai diagnozuoti ligą. Nors daugumą ligų galima nustatyti remiantis paciento nusiskundimais ir tyrimais, sudėtingesnėms sąnarių problemoms diagnozuoti gali būti reikalingas MRT tyrimas (magnetinio rezonanso tomografija). Tiksliai diagnozei nustatytai gydytojai gali sudaryti individualų gydymo planą ir užtikrinti PRP procedūros efektyvumą.
Procedūrą klinikoje atlieka gydytojas ortopedas traumatologas Nerijus Linkus.