You are currently viewing Kokie ultragarso pranašumai?

Kokie ultragarso pranašumai?

Vyrauja nuomonė, kad tik magnetinio rezonanso tyrimu (MRT) galima sėkmingai nustatyti pažeidimą. 

Norime tai paneigti. Jums į pagalbą gali “ateiti” modernus ultragarso (kitaip vadinamas echoskopo) tyrimas. Gera, moderni įranga ir aukštos kvalifikacijos specialistas daugeliu atveju gali pakeisti MRT. 

Ultragarsas turi ne vieną pranašumą:
🔹Šis tyrimas nebrangus;
🔹Atliekamas greitai;
🔹Visiškai saugus, be rizikos galima kartoti daug kartų;
🔹Tyrimą galima atlikti judesio metu, o tai suteikia daugiau informacijos apie pažeistus audinius.

ARTRO klinikos med. m. dr. gydytojas Saulius Rutkauskas ultragarsu atlieka raumenų ir skeleto sistemos (raumenys, sausgyslės, raiščiai, sąnariai, kaulai, kremzlės, sinovija, kraujagyslės, nervai), kaklo kraujagyslių, skydliaukės, krūtų, pilvo vidaus organų ir vaikų ultragarsinė diagnostiką.

Jo teigimu, echoskopija yra vienas geriausių radiologinių tyrimo metodų, nes yra saugi, neinvazyvi, dinaminė ir suteikianti vertingos informacijos ne tik apie pilvo organus, bet ir paviršines struktūras – raumenis, sausgysles, raiščius, sąnarius, kraujagysles ir nervus. 

Ultragarsas taip pat svarbus vertinant skydliaukės ir krūtų patologiją, o vaikams – tai dažnai bene vienintelė patikimiausia diagnostinė priemonė. Brangūs radiologiniai tyrimo metodai (pvz., kompiuterinė tomografija ar magnetinio rezonanso tomografija) turėtų būti atliekami tik esant neaiškiems ir sudėtingiems atvejams, kai ultragarsas ir rentgeno tyrimai yra neinformatyvus.

❗️Norime atkreipti dėmesį, kad ši nuomonė ir argumentai yra informacinio pobūdžio. Dėl konkretaus pacientui reikiamo tyrimo privalo spręsti specialistas. 

ARTRO klinikoje ultragarso tyrimą mūsų komanda atliks artimiausiu metu po registracijos.